Pieps Pro IPS

Kód: PP1129030000ALL1
Značka: Pieps
€479,95 –10 %
Pieps PRO IPS
€479,95 –10 % €429,50
Skladom (2 ks)

Pieps Pro IPS lavínový vyhľadávač sa zaraďuje momentálne medzi najlepšie na trhu aj vďaka IPS (Interference Protection System) a dlhšiemu dosahu ako ostatné vyhľadávače. Systém zabraňuje rušeniu signálu v móde vysielania od mobilného telefónu a iných napr. železných predmetov. Vďaka Bluetooth vyhľadávač jednoducho prepojíte s aplikáciou vo vašom mobilnom telefóne a ľahko si aktualizujete software, či zapnete / vypnete rôzne funkcie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pieps Pro IPS lavínový vyhľadávač s troma anténami a systémom IPS (Interference Protection System) dosahuje šírku hľadacieho pásu až 80m a disponuje týmito funkciami:

IPS - Interference Protection System
Unikátna technológia ktorá potláča rušenie signálu od mobilných telefónov a iných kovových predmetov v móde vysielania. I napriek novému IPS systému, Pieps stále doporučuje nosiť mobilný telefón min. 20cm od vyhľadávača v móde vysielania a 50cm v móde vyhľadávania. 

DUAL ANTENNA SIGNAL PROCESSING
Kvalita sledovania signálu sa zlepšila vďaka Dual Antena Signalprocessing, simultánne spracovanie antény X a Y. To zabezpečuje lepšiu lokalizáciu vysielaného signálu, elimináciu nedostatočných tzv. ghost signálov a teda vyšší dosah. Užívateľ už pri prvom signáli vidí stabilnú a spoľahlivú indikáciu smeru a vzdialenosti.

Bluetooth - BT
Na prepojenie s Pieps aplikáciou vo vašom telefóne, prípadná aktualizácia software, alebo zapnutie / vypnutie rôznych funkcií priamo cez vašu aplikáciu.

Funkcia Scan
S funkciou SCAN máte vždy prehľad o situácií pri viacnásobnom zasypaní. Funkcia vám ukáže koľko osôb je od vás v 5, 20 a 90 metrov.

Funkcia výberu zasypaného
V prípade viacero zasypaných a viacero zachranárov si viete na diaľku vybrať, ktorého zasypaného idete hľadať vy a ktorého ostatní.

GROUP CHECK PRO-MODE - skupinová kontrola
S touto funkciou viete skontrolovať staršie ale i novšie lavínové vyhľadávače, či spĺňajú požadovanú odchýlku od 457kHz, či dĺžka vysielania signálu a dĺžka pauzy medzi intervalom vysielania je v stanovenej norme.

Inclinometer - sklonomer
Poslúži dobre pri meraní sklonu svahu. Štandardne všetky svahy nad 30° sú lavínové. Najviac nešťastí býva v priemere vo svahu so sklonom 38°.

Advance Search Control
Vizuálna a akustická podpora počas vyhľadávania. V prípade, že sa vyberiete opačným smerom, prístroj Vám zahlási chybu 180°.

Auto Antena Switch
systém prepína vždy anténu ktorá vysiela na anténu s najsilnejším signálom.

Eliminácia "ghost" signálu
Pieps sofistikované overenie signálu vám ukáže iba smer a vzdialenosť k zasypanému, eliminuje rušivé signály.

Auto search to send - Auto revert.
V prípade sekundárnej lavíny, ktorá by zasypala záchranára, lavínový vyhľadávač sa automaticky prepne do režimu vysielania, aj keď ostal v režime hľadania. Pipák prepne pohybový senzor, ak sa prestane pohybovať. Funkciu viete cez aplikáciu zapnúť, alebo vypnúť.

Backup mode
Záložný režim je vhodný pre záchranárov pri situáciach ako je sondovanie alebo kopanie, keď nechcete rušiť ostatných záchranárov pri lokalizácií ďalších zasypaných. V tomto prípade prepnete váš vyhľadávač do režimu keď ani nevysiela, ani neprijíma signál. Pieps IPS sa automaticky prepne do režimu vysielania v prípade, že s ním nebudete hýbať po dobu 30 sekúnd.

Dodatočné parametre

Kategória: Lavínové vyhľadávače
Šírka hľadacieho pásu: 80m
Váha: 212g vrátane batérií
Životnosť batérií: min. 400h s alkalickými a 600h s lithiovými batériami
Batérie: 3x AAA alkalické, alebo lithiové
Rozmery: 120 x 75 x 24 mm
Súčasťou balenia: vyhľadávač, popruhy na nosenie, batérie, návod
Frekvencia vysielania: 457kHz
Počet antén: 3 digitálne
Prevádzková teplota: -20°C až +45°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz