FRITSCHI Vipec EVO 12

Kód: 35859 35860 35858 Zvoľte variant
Značka: Fritschi
€570 –33 %
FRITSCHI Vipec EVO 12
€570 –33 % €379
Skladom (1 ks) Skladom (1 ks) Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Variant

Viazanie FRITSCHI Vipec EVO má vďaka vypínacej špičke a pevnej, neotočnej pätke vždy všetko pod kontrolou. Špička viazania je teraz totožná s TECTON špičkou a teda je zosilnená karbónom. Od sezóny 2022/2023 Vipec ponúka väčšie rozpätie DIN 4-12, čo ocenia aj ľahší, aj ťažší lyžiari. Viazanie je určené pre ľudí, ktorí nekladú až taký veľký dôraz na váhu, ale skôr na spoľahlivosť. S týmto viazaním sa dá stráviť celý deň na šlapacom výlete v Tatrách, bez toho aby ste mali pocit, že so sebou ťaháte závažie na nohách, samozrejme v závislosti aj od váhy Vašich lyží.

Detailné informácie

Podrobný popis

Švajčiarske viazanie Fritschi Vipec EVO je plne techové viazanie s možnosťou nastavenia vypínacej sily na špičke v rozmedzí 5-12 DIN. Torzná sila na pevnej, neotočnej pätke je presúvaná cez dva piny a spodok viazania, čo zaručuje menšiu stratu sily, ako pri štandardných skialpových viazaniach. Vipec EVO je spoľahlivé a bezpečné viazanie hlavné pre ľudí, ktorí sa chcú v stromom teréne spoľahnúť na viazanie, prípadne pre ľudí, ktorí nekladú až taký dôraz na váhu, ale skôr na spoľahlivosť. Špička je rovnaká ako na Tecton viazaní, zosilnená karbónom a je teda ako jediná z techových viazaní, na ktorej sa dajú nastaviť DIN v rozpätí 4-12, toto rozpätie je postačujúce aj pre ľahších aj ťažších lyžiarov. Aj v móde šliapania (páčka hore), špička stále vypína, kvôli možnému strhnutiu lavínou, len so silou -> aktuálne nastavené DIN + 60%. Špička Tecton a Vipec laterálne odpružuje bočné nárazy do 13 mm, čo robí toto viazanie mimoriadne bezpečné a zabraňuje nežiaducemu uvoľneniu, minimalizuje možnosť zranenia.

• 99% produktov vo viazaní sú vyrobené vo Švajčiarsku a zložené vo fabrike v Reichenbach.
• Ku každemu Vipec viazaniu sú dodávané vymeniteľné farebné plasty (čierny a fialový) podla potreby a farby lyží, zelený je originál nasadený.

 ALPIS hodnotenie: VIPEC viazanie v porovnaní s Tecton má výhodu, že netreba vždy manuálne vypínať aj pätku pri nastupovaní napr z kabínovej lanovky a Váha je tiež o niečo lepšia 500g / viazanie + brzda. Tecton má na päte lepší prenos sily počas lyžovania. Zaleží či hľadáte viazanie na občasné došliapnutie (TECTON 12), alebo občasné lyžovanie v stredisku (VIPEC EVO).

Výhody:

  • laterálne vypínajúca špička i v režíme šľapania
  • nastavenie DIN na špičke
  • pevná, neotočná pätka
  • jednoduché nasadzovanie haršajzní
  • farebne prispôsobiteľné k lyžiam
  • nežiaduco nevypína pri správnom nastavení
  • spoľahlivosť
  • jednoduché nastupovanie kvôli zarážkam na špičke
  • pri každom obúvaní netreba manuálne prepnúť pätku viazania

Dodatočné parametre

Kategória: Viazania
Din: 4 – 12
Materiál: karbónom zosilnená špička, stvrďované plasty s vysoko kvalitnými oceľovými časťami
počet nastaviteľných poloh pri stúpaní: nultá, poloha č.1 a poloha č.2
Váha: 550g / viazanie bez brzdy – 1ks., Brzda cca 80g v závislosti od šírky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz